Praca we Włoszech

Oferty pracy we Włoszech

Włochy to uwielbiany przez Polaków kraj. Podoba nam się kultura, ciepło, język, krajobrazy tego państwa. Dlatego, gdy wybieramy się za granicę, by pracować tak często wybieramy Włochy. Mają one swój specyficzny klimat, a ludzie mieszkający tam są ciepli i gościnni.

Jak połączyć pracę i studia za granicą?

Studiowanie za granicą można połączyć z pracą sezonową przy zbiorach, gdzie zatrudnienie może znaleźć każdy chętny. Nie potrzeba wielkich kwalifikacji, by zbierać winogrona, gruszki, jabłka, brzoskwinie czy morele. Za to można być świadkiem wyrobu jednego z najbardziej cenionych win na świecie.

 

Osoby posiadające doświadczenie w opiece nad osobami starszymi mogą podjąć pracę we Włoszech jako opiekunka. Można także poszukać pracy jako opiekunka dzieci. Praca w opiece często zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie oraz dodatkowo miesięczne wynagrodzenie.

Osoby studiujące język obcy często mogą znaleźć pracę w biurze na niepełny etat, taka praca może również liczyć się jako praktyki. Szczególnie studenci będą zainteresowani taką perspektywą zawodową. Warto zauważyć, że Włosi szukają pracowników z wyższym wykształceniem, zatem studenci mają większe szanse na znalezienie pracy. Na ostatnich latach studiów, gdzie harmonogram obejmuje mniej godzin zajęć łatwiej będzie pogodzić pracę na pół etatu z zajęciami na uczelni.

Jak szukać pracy we Włoszech?

Osoby chętne na wyjazd do Włoszech zawsze mogą znaleźć legalną pracę przez polską agencję pracy. Nawet osoby znajdujące się na miejscu mogą zadzwonić do biura i spytać się o aktualne oferty pracy we Włoszech. Taka opcja daje wielkie poczucia bezpieczeństwa, ponieważ agencje pracy często na miejscu posiadają swoich wykwalifikowanych koordynatorów lub konsultantów, którzy zawsze służą pomocą i ułatwią załatwianie niezbędnych formalności, jak np. wyrobienie karty EKUZ.

 

Szukać na własną rękę można także na portalach internetowych, tam mieszkający we Włoszech Polacy mogą szukać opiekunek lub pracowników fizycznych. Praca w polskim środowisku będzie odpowiadać wszystkim tym, którzy nie czują się na siłach, by rozmawiać tylko i wyłącznie po włosku lub angielsku.

Zalety pracy we Włoszech

 Wielką zaletą pracy we Włoszech są wysokie zarobki, możliwość zapoznawania się z daną kulturą. Włoska kultura jest bardzo bogata, włoskie opery, kuchnia, tradycja picia wina. Dania kuchni włoskiej są kochane przez Polaków – pizza, spaghetti, lasagne, tiramisu. Włosi słyną z pysznych win i tradycyjnych winiarni, przy których Włosi często się bawią. Poznawanie ludzi, dla których język włoski jest językiem ojczystym sprawia, że można nauczyć się jego wymowy w sposób naturalny. Gdy przebywa się w obcym kraju nauka języka jest niejako wymuszona dlatego jest też efektywna oraz motywacja do lepszego porozumiewania się jest niezwykle wysoka. Rok 2018 jest dobrym rokiem na wyjazd do Włoszech za pracą. Zarobki są tam atrakcyjne, a kultura tego kraju jest niepowtarzalna. Taka przygoda zapadnie w pamięci do końca życia.

 

Startup CV
Wszystko o pracy w start-upie

kontakt