Dlaczego warto zapisać się na kurs angielskiego dla firm?

W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie dziwi fakt, iż znajomość języka angielskiego to podstawa. Sprawne posługiwanie się językiem obcym to konieczność, szczególnie na gruncie zawodowym. Wiele firm współpracuje z zagranicznymi klientami, musi więc zatrudniać pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje w tym zakresie. Bardzo często przedsiębiorstwa decydują się na organizowanie kursów języka angielskiego, dzięki którym pracownicy mogą się doszkalać i wzbogacać zasób słownictwa. Sprawdź, dlaczego warto zapisać się na kurs angielskiego dla firm! 

 

Jakie są zalety kursów języka angielskiego dla firm?

Kurs angielskiego dla firm niesie za sobą całą masę korzyści. Oto niektóre z nich:

  • to świetny sposób na integrację zespołu,
  • wspólna nauka języka obcego i zdrowa rywalizacja motywuje do robienia większych postępów,
  • to możliwość oswojenia się z językiem oraz zlikwidowania różnego rodzaju barier i przeszkód związanych ze swobodnym posługiwaniem się nim,
  • to sposób na systematyczną naukę, której efektem są na przykład: większy zasób słownictwa, poprawna wymowa i gramatyka – ogólnie ujmując: rozwinięcie znajomości języka angielskiego na wielu płaszczyznach,
  • niektóre kursy kończą się egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu, który jednoznacznie potwierdza nabyte kwalifikacje, a jak wiadomo – im lepszy pracownik, tym lepsze wyniki zespołu i całej firmy. 

 

Jak wybrać dobrą szkołę nauczającą języka obcego?

Język angielski jest nauczany we wszystkich szkołach językowych. Jednak trzeba sprawdzić, które szkoły mają w swojej ofercie angielski dla firm. Warto, aby obok tak zwanego języka angielskiego ogólnego pracownicy nauczani byli specjalistycznej odmiany tego języka, ściśle związanej z obszarem ich pracy zawodowej. Będą to chociażby kursy języka angielskiego branżowego, kursy o konkretnym profilu, dostosowane do poszczególnych działów firmy. Dobrym pomysłem jest również zdecydowanie się na szkołę językową, która prowadzi zajęcia również w siedzibie firmy. Znajdując się w znajomym miejscu, pracownicy chętniej będą podchodzili do nauki.

 

Inwestycja w siebie to pewny zysk – warto więc doskonalić się oraz nabywać nowe umiejętności i kwalifikacje. Nauka języka obcego jest w takim wypadku doskonałym rozwiązaniem pozwalającym poszerzyć swoje horyzonty. Jednak chociażby z powodu wielu obowiązków, bardzo często trudno jest zmobilizować się do samodzielnej nauki. Receptą na to jest kurs angielskiego dla firm, dzięki któremu można szlifować swoje umiejętności językowe wraz z grupą znajomych z pracy. W efekcie wspólnie będziecie mogli podnieść prestiż waszej firmy i wykazać się dobrą znajomością języka w trakcie konferencji, prezentacji czy innych służbowych spotkań i rozmów z klientami. 

 

Jeśli jesteś ze Śląska i szukasz szkoły językowej, która zapewnia dedykowane zajęcia dla biznesu, zachęcamy do zapisania się do Szkoły Języków Obcych ACE w Zabrzu. W jej ofercie znajdziesz kurs angielskiego dla firm na Śląsku. Prowadzone w tej szkole zajęcia przeznaczone są dla każdej branży i dla kursantów, będących na zróżnicowanym poziomie językowym.